شرکت اپل از شب گذشته فرایند عرضه آی او اس 13.1.1 را آغاز کرده که از آن طریق برخی از باگ‌ها و مشکلات نرم افزاری آیفون‌ها را برطرف کرده است.

آی او اس 13.1.1 به همراه آیپد او اس 13.1.1 آماده عرضه شده است که در آن مشکلات مربوط به مصرف بیش از اندازه شارژ باتری، مشکلات فراخوانی سیری و آسیب پذیری های امنیتی مربوط به کیبورد را برطرف کرده است. این نسخه در حالی آماده عرضه شده که اپل روز پنجشنبه آیپد او اس 13.1 را آماده عرضه کرده بود و نسخه بهبود یافته 13.1.1 را تنها یک روز پس از آن آماده عرضه کرده بود.

کاربران برای دسترسی به این نسخه از سیستم عامل آی او اس و آیپد او اس کافی است به بخش تنظیمات Settings > General > Software Update در آیفون و آیپد خود مراجعه کنند و نسخه جدید را روی دستگاه خود دانلود و نصب کنند.

در این به روز رسانی، شرکت اپل اعلام کرده که مشکلات مربوط به ریستور کردن اطلاعات از بکاپ های پیشین را برطرف کرده است. اپل اعلام کرده که آی او اس 13.1 و نسخه‌های پیشین این سیستم عامل به دلیل تلاش مکرر برای ریستور کردن بکاپ های نرم افزاری، شارژ زیادی از باتری مصرف می‌کرد که با اعتراض بسیاری از کاربران مواجه شده بود. علاوه بر این، نسخه‌های پیشین این سیستم عامل باعث عدم کارکرد صحیح و تشخیص دستورهای صوتی سیری در آیفون 11، آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس می‌شد که از همین حالا این مشکلات برطرف شده است.

آخرین تغییراتی که اپل در این نسخه ارائه داده مربوط به آسیب پذیری های امنیتی اپلیکیشن کیبورد می‌شود که باعث افزایش احتمال نفوذ به اطلاعات شخصی کاربران می‌شد که از همین حالا این مشکلات برطرف شده است و کاربران می‌توانند با نصب این نسخه جدید به صورت بهینه‌تر از دستگاه‌های خود استفاده کنند.